זכויות עובדים - פיטורי עובד בשירות מילואים

 

חוק חיילים משוחררים (החזרה לעבודה), התש"ט - 1949 אוסר על מעסיק לפטר עובד בתקופת שירותו במילואים, וכן בתקופת 30 הימים שלאחריה.

 

לאיסור הנ"ל שני מישורים:

 

האחד, איסור על פיטורים שנעשים בשל שירות המילואים (מכונה המעגל הרחב של החוק);

 

השני, איסור על פיטורים בתקופה האסורה, דהיינו: במהלך שירות המילואים ובמידה והשירות עלה על יומיים רצופים, מורחב האיסור גם לתקופה בת 30 ימים לאחר תום השירות (מכונה המעגל הצר של החוק).

 

על פי פסיקת בתי הדין לעבודה, האיסור הראשון (במעגל הרחב) הינו איסור מוחלט, ופיטורים בשל שירות במילואים או בשל קריאה לשירות במילואים או בשל שירות צפוי במילואים הינם אסורים בהחלט, ולא ניתן לסטות מהאיסור הנ"ל.

 

האיסור השני (במעגל הצר) הינו איסור יחסי וניתן להתיר פיטורים בתקופות האסורות רק באמצעות קבלת היתר מועדת התעסוקה, אשר רשאית, על פי שיקול דעתה, לתת היתר לפיטורי העובד אם השתכנעה כי הפיטורים אינם בשל שירות המילואים.

 

נטל ההוכחה בעניין זה מוטל על כתפיו של המעסיק, אשר נדרש להוכיח כי אין קשר בין מעשה הפיטורים לבין שירות המילואים של העובד ו/או כי הפיטורים נעשו במועד המותר על פי דין.

 

חשוב לדעת, כי גם במקרה בו המעסיק פעל על פי החוק ולא פיטר את העובד בתקופה האסורה, אזי תקופת ההודעה המוקדמת אותה חב המעסיק לתת לעובד בפיטורים (מכוח חוק הודעה מוקדמת פיטורין ולהתפטרות, התשס"א - 2001) אינה יכולה לחפוף לתקופה האסורה בפיטורים, דהיינו לתקופת המילואים או לתקופת 30 הימים לאחר תום שירות המילואים.

 

מהי ועדת התעסוקה?

 

ועדת התעסוקה מהווה טריבונל סטטוטורי (חוקי) מיוחד - רשות מנהלית שיפוטית, הממונה על ידי משרד הביטחון ופועלת לצורך אכיפת חוק זה בלבד.

 

עובד אשר זכויותיו הופרו עקב פיטורים בתקופות האסורות, רשאי לפנות לועדת התעסוקה תוך זמן סביר ממעשה הפיטורים. לועדה סמכות נרחבת והיא רשאית לחייב את המעסיק בתשלום פיצוי לעובד עקב פיטורים במילואים עד למקסימום של 5 משכורות - המשכורת בפועל או השכר הממוצע במשק - הגבוהה מבין השתיים!

 

החלטות הועדה

 

אם וככל שועדת התעסוקה מגיעה למסקנה כי הפיטורים קשורים לשירות המילואים, אזי במקרה כאמור אין לוועדה שיקול דעת לתת היתר לפיטורי העובד.

 

אם וככל שועדת התעסוקה מגיעה למסקנה כי הפיטורים אינם בשל המילואים, עליה לבחון האם הפיטורים נעשו במועד האסור על פי החוק, כפי שפורט לעיל.

 

ככלל, ועדת התעסוקה תאשר פיטורים של עובד אך ורק במקרה בו המעסיק הצליח להוכיח כי הפיטורים אינם בשל מעשה המילואים.

 

אם וככל שפוטרת מעבודתך בסמיכות חשודה להודעה על יציאה לשירות מילואים, במהלך תקופת המילואים או בתקופה של 30 הימים לאחר תום שירות המילואים, הינך מוזמן ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 03-6708850 או באתר www.grisarolaw.co.il ואנו נשמח לסייע לך בעניין.

 

לשאלות והבהרות נוספות בנושא אנחנו לרשותכם, והעיקר - שמרו על עצמכם במילואים ושובו הביתה בשלום!

 

 

 

מידן גריסרו - משרד עורכי דין

טל': 03-6708850; פקס': 03-6708851

דוא"ל: Office@grisarolaw.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/meidan.grisaro

 

 

שלח
תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה
שם מלא:
שדה חובה
שדה חובה
דוא"ל:
טלפון:
שדה חובה
כל הזכויות שמורות למידן גריסרו - משרד עורכי דין ונוטריון
טל': 03-6708850 | פקס': 03-6708851 | Office@grisarolaw.co.il