הטרדות מיניות במקום העבודה

 

 

במדינת ישראל, כמו במקומות אחרים בעולם, הטרדה מינית היא תופעה חברתית נפוצה הפוגעת באנשים רבים ובמיוחד בנשים.

 

הטרדה מינית היא פגיעה בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובזכותו לשוויון. היא פוגעת בכבודו העצמי ובכבודו החברתי של המוטרד. היא משפילה ומבזה את אנושיותו, בין השאר על ידי התייחסות אל האדם כאל אובייקט מיני לשימושו של המטריד.

 

הטרדה מינית שוללת את האוטונומיה של המוטרד ואת שליטתו בגופו ומיניותו, פוגעת בזכותו להגדרה עצמית ופולשת לפרטיותו, וכן מפלה אותו לרעה לעומת אנשים אחרים. הטרדה מינית כלפי נשים גורמת להשפלתן ביחס למינן או למיניותן ומקשה עליהן להשתלב כחברות שוות בעולם העבודה וביתר תחומי החיים, ובכך היא פוגעת בשוויונן (מתוך הצעת החוק).

 

בשנת 1998 התקבל בישראל החוק למניעת הטרדה מינית, אשר אחת ממטרותיו העיקריות הינה להיאבק בתופעה קשה זו ולהוקיע אותה ממחוזותינו.

 

החוק אינו מתיימר לאכוף מוסר או להתערב ביחסים חברתיים מרצון, אלא למנוע מאדם לכפות את עצמו על מי שאינו מעוניין בכך, ובמיוחד כאשר הדבר נעשה תוך שימוש לרעה בעמדת כוח.

 

ההרצאה המועברת על ידי עו"ד מידן גריסרו נועדה להגביר הלכה ולמעשה את המודעות של התופעה במקום העבודה, תוך מתן הדגשים הנכונים לכיבוד הזולת ולעמידה בהוראות החוק.

 

כידוע, סביבת העבודה הינה מקום בו נשים וגברים נמצאים באינטראקציה יומיומית. יחסים אלו יכולים להיות יחסי ידידות ולעיתים הם אף מובילים לקשרים רומנטיים. כל עוד הדברים נעשים ברוח טובה ובהסכמה, אין בכך כל פסול. יחד עם זאת, האינטראקציה בין גברים לנשים בעבודה יכולה להוליד לא אחת גם הטרדות מיניות - ועל כך בהרצאה.

 

במסגרת הרצאה זו יעמיק עו"ד מידן גריסרו בין היתר בנושאים הבאים:

 

- החוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח - 1998, מטרתו ויישומו.

- מהי הטרדה מינית?

- מהי התנכלות?

- הטרדה מינית מילולית.

- יחסי מרות במקום העבודה.

- רומן או ניצול יחסי מרות?

- אפשרויות הפעולה של נפגע/ת הטרדה מינית.

- ראיות בתביעת הטרדה מינית.

- המעסיק כבית משפט.

 

ההרצאה מלווה בדוגמאות ובמקרים אמיתיים מהפסיקה העדכנית ובסופה תדעו טוב יותר מהי הטרדה מינית, מה מותר/אסור להגיד או לעשות על פי הוראות החוק, מהם חובותיו של המעסיק בכל הנוגע למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה ואופן הטיפול בהן, ומה באפשרותכם לעשות אם חוויתם חלילה הטרדה שכזו במקום העבודה שלכם.

 

הרצאת חובה למעסיקים, למנהלים ולעובדים בחברות וארגונים המונים מעל 25 עובדים.

 

להזמנת הרצאה זו לחצו כאן ומלאו הפרטים

 

או התקשרו: 03-6708850

 

 

 

 

 

שלח
תודה!
הודעתך נשלחה בהצלחה
שם מלא:
שדה חובה
שדה חובה
דוא"ל:
טלפון:
שדה חובה
כל הזכויות שמורות למידן גריסרו - משרד עורכי דין ונוטריון
טל': 03-6708850 | פקס': 03-6708851 | Office@grisarolaw.co.il